Hoppa till sidans innehåll

Anmälda skyttar till Helgpilen

14 DEC 2015 08:21
Här listas alla som anmält sig till helgpilen I + II

Ni kan även se tavelindelningen för tävlingarna.

Anmälningstiden har gått ut, men det går bra att efteranmäla sig fram till tävlingsdagen....dock endast i de existerande klasserna.
  • Uppdaterad: 04 MAR 2018 17:50

Starttider:
Helgpilen I startar klockan 10:00. Helgpilen II kommer att starta efter pausen så snart allla är klara....vi kommer alltså inte nödvändigtvis att vänta till klockan 13.00

Funktionärer
Skjutledare I + II: Johannes Persson
Domare HP I: Linda Adcock
Domare HP II: David Persson
Servering: Majvi Persson

 

Anmälda Skyttar

Skytt Klubb Tävlingar Klass
Frida Danmyr BK Gripen I + II DR13
Hans Lindvall BK Gripen I + II HC60
Mats Friberg BK Gripen I + II HCE // HRE
Erik Ekholm BK Gripen I + II HLE
Claes Colmeus BK Gripen I + II HR21 (HR60)
Andreas Hein BK Gripen I + II HRE
Mikael Ekholm BK Gripen I + II HRE
Ulf Gidensköld Halmstads BF I + II HBE
Carl-Henrik Gidensköld Halmstads BF I + II HCE
Thea Hylander Helsingborgs BK I DR10
Roger Andersson Kristianstads BK I + II HCE
Moa Andersson Kristianstads BK I + II DCE
Egon Persson Kristianstads BK I + II HLE
Nils-Erik Hessel Kristianstads BK I + II HLE
Tobias Hellström Kungälvs BK I + II HCE
Anders Björk Kävlinge GIF Bågskytte I + II HBE
Sebastian Bengtsson Kävlinge GIF Bågskytte I + II HLE
Johnny Kallenberg Kävlinge GIF Bågskytte I + II HR21
Lau Kartholm Lyngby Bye (DK) I + II HR21
Ann Lundberg Skurups BK I + II DBE
Frida Dahlgren Skurups BK I + II DBE
Jasmine Eliasson Skurups BK I + II DBE (DB16)
Sofia Bergström Skurups BK I + II DBE (DB50)
Julia Adcock Skurups BK I + II DR10
Linda Adcock Skurups BK II HLE (DLE)
Joakim Nord Skurups BK I + II HB13
Richard Adcock Skurups BK I + II HBE
Bo Persson Skurups BK I + II HBE
David Persson Skurups BK I HBE
Leif Hansson Skurups BK I + II HBE (HB60)
Gert Friberg Skurups BK I + II HC60
Sven Hjalmarsson Skurups BK I + II HC60
Ingrid Friberg Skurups BK I + II DCE (DC60)
Sasha Rasmussen TIK Bue (DK) I + II DCE
Andreas Darum TIK Bue (DK) I + II HCE
Magnus Carlsson Trelleborgs BK I + II HCE
Glenn Linsjö Trelleborgs BK I + II HCE
Göran Bengtsson Trelleborgs BK I + II HC60
Linus Strömberg Trelleborgs BK I + II HCE
Viktor Mossfeldt Olsson Vollsjö BK I + II HCE
PerAlbin Persson Vollsjö BK I + II HRE

 

 

Tavelindelning Helgpilen I

Tavla 1 Klubb Klass Tapet
A Ann Lundberg Skurups BK DBE 10-ringad 40cm
B Lau Kartholm Lyngby Bye (DK) HR21 (HR16) 10-ringad 40cm
C Mats Friberg BK Gripen HCE 3-spot 40cm
D        
         
Tavla 2 Klubb Klass Tapet
A Frida Dahlgren Skurups BK DBE 10-ringad 40cm
B Sven Hjalmarsson Skurups BK HC60 10-ringad 40cm
C Carl-Henrik Gidensköld Halmstads BF HCE 3-spot 40cm
D Andreas Hein BK Gripen HRE 10-ringad 40cm
         
Tavla 3 Klubb Klass Tapet
A Jasmine Eliasson Skurups BK DBE (DB16) 10-ringad 40cm
B        
C Göran Bengtsson Trelleborgs BK HC60 3-spot 40cm
D Moa Andersson Kristianstads BK DCE 3-spot 40cm
         
Tavla 4 Klubb Klass Tapet
A Sofia Bergström Skurups BK DBE (DB50) 10-ringad 40cm
B Hans Lindvall BK Gripen HC60 3-spot 40cm
C Linus Strömberg Trelleborgs BK HCE 3-spot 40cm
D PerAlbin Persson Vollsjö BK HRE 3-spot 40cm
         
Tavla 5 Klubb Klass Tapet
A Richard Adcock Skurups BK HBE 10-ringad 40cm
B Egon Persson Kristianstads BK HLE 10-ringad 60cm
C Ingrid Friberg Skurups BK DCE 3-spot 40cm
D Nils Erik Hessel Kristianstads BK HLE 10-ringad 60cm
         
Tavla 6 Klubb Klass Tapet
A Bo Persson Skurups BK HBE 10-ringad 40cm
B Andreas Darum TIK Bue (DK) HCE 3-spot 40cm
C Viktor Mossfeldt Olsson Vollsjö BK HCE 3-spot 40cm
D        
         
Tavla 7 Klubb Klass Tapet
A David Persson Skurups BK HBE 10-ringad 40cm
B Sebastian Bengtsson Kävlinge GIF Bågskytte HLE (HL16) 10-ringad 60cm
C Magnus Carlsson Trelleborgs BK HCE 3-spot 40cm
D Erik Ekholm BK Gripen HLE 10-ringad 60cm
         
Tavla 8 Klubb Klass Tapet
A Anders Björk Kävlinge GIF Bågskytte HBE 10-ringad 40cm
B        
C Glenn Linsjö Trelleborgs BK HCE 3-spot 40cm
D Johnny Kallenberg Kävlinge GIF Bågskytte HR21 10-ringad 40cm
         
Tavla 9 Klubb Klass Tapet
A Ulf Gidensköld Halmstads BF HBE 10-ringad 40cm
B Tobias Hellström Kungälvs BK HCE 3-spot 40cm
C Gert Friberg Skurups BK HC60 10-ringad 40cm
D Mikael Ekholm BK Gripen HRE 3-spot 40cm
         
Tavla 10 Klubb Klass Tapet
A Roger Andersson Kristianstads BK HCE 3-spot 40cm
B Leif Hansson Skurups BK HBE (HB60) 10-ringad 40cm
C Claes Colmeus BK Gripen HR21 (HR60) 3-spot 40cm
D Sasha Rasmussen TIK Bue (DK) DCE 3-spot 40cm
         
Tavla 11 - 12m Klubb Klass Tapet
A Thea Hylander Helsingborgs BK DR10 10-ringad 60cm
B Frida Danmyr BK Gripen DR13 10-ringad 40cm
C Julia Adcock Skurups BK DR10 10-ringad 60cm
D Joakim Nord Skurups BK HB13 10-ringad 40cm



Tavelindelning Helgpilen II

Tavla 1 Klubb Klass Tapet
A Ann Lundberg Skurups BK DBE 10-ringad 40cm
B Frida Dahlgren Skurups BK DBE 10-ringad 40cm
C Jasmine Eliasson Skurups BK DBE (DB16) 10-ringad 40cm
D Sofia Bergström Skurups BK DBE (DB50) 10-ringad 40cm
         
Tavla 2 Klubb Klass Tapet
A Ingrid Friberg Skurups BK DCE 3-spot 40cm
B Moa Andersson Kristianstads BK DCE 3-spot 40cm
C Sasha Rasmussen TIK Bue (DK) DCE 3-spot 40cm
D        
         
Tavla 3 Klubb Klass Tapet
A Bo Persson Skurups BK HBE 10-ringad 40cm
B        
C Richard Adcock Skurups BK HBE 10-ringad 40cm
D Anders Björk Kävlinge GIF Bågskytte HBE 10-ringad 40cm
         
Tavla 4 Klubb Klass Tapet
A Ulf Gidensköld Halmstads BF HBE 10-ringad 40cm
B        
C Leif Hansson Skurups BK HBE (HB60) 10-ringad 40cm
D Linus Strömberg Trelleborgs BK HCE 3-spot 40cm
         
Tavla 5 Klubb Klass Tapet
A Göran Bengtsson Trelleborgs BK HC60 3-spot 40cm
B Hans Lindvall BK Gripen HC60 3-spot 40cm
C Gert Friberg Skurups BK HC60 10-ringad 40cm
D Sven Hjalmarsson Skurups BK HC60 10-ringad 40cm
         
Tavla 6 Klubb Klass Tapet
A Tobias Hellström Kungälvs BK HCE 3-spot 40cm
B Viktor Mossfeldt Olsson Vollsjö BK HCE 3-spot 40cm
C Carl-Henrik Gidensköld Halmstads BF HCE 3-spot 40cm
D Glenn Linsjö Trelleborgs BK HCE 3-spot 40cm
         
Tavla 7 Klubb Klass Tapet
A Roger Andersson Kristianstads BK HCE 3-spot 40cm
B Magnus Carlsson Trelleborgs BK HCE 3-spot 40cm
C Andreas Darum TIK Bue (DK) HCE 3-spot 40cm
D Egon Persson Kristianstads BK HLE 10-ringad 60cm
         
Tavla 8 Klubb Klass Tapet
A Erik Ekholm BK Gripen HLE 10-ringad 60cm
B Linda Adcock Skurups BK HLE (DLE) 10-ringad 60cm
C Sebastian Bengtsson Kävlinge GIF Bågskytte HLE (HL16) 10-ringad 60cm
D Nils-Erik Hessel Kristianstads BK HLE 10-ringad 60cm
         
Tavla 9 Klubb Klass Tapet
A Lau Kartholm Lyngby Bye (DK) HR21 (HR16) 10-ringad 40cm
B Johnny Kallenberg Kävlinge GIF Bågskytte HR21 10-ringad 40cm
C Claes Colmeus BK Gripen HR21 (HR60) 3-spot 40cm
D        
         
Tavla 10 Klubb Klass Tapet
A Andreas Hein BK Gripen HRE 10-ringad 40cm
B Mats Friberg BK Gripen HRE 3-spot 40cm
C Mikael Ekholm BK Gripen HRE 3-spot 40cm
D PerAlbin Persson Vollsjö BK HRE 3-spot 40cm
         
Tavla 11 - 12m Klubb Klass Tapet
A Julia Adcock Skurups BK DR10 10-ringad 60cm
B Frida Danmyr BK Gripen DR13 10-ringad 40cm
C        
D Joakim Nord Skurups BK HB13 10-ringad 40cm
Skribent: Richard Adcock
Epost: This is a mailto link

 

 

Postadress:
Skurups BK - Bågskytte
Sonny Jörgensen, Geografigatan 8
27433 Skurup

Besöksadress:
Södra Torggatan 7C
27421 Skurup

Kontakt:
Tel: 0760367913
E-post: This is a mailto link

Se all info

MotorCenter Logo 2015

 

 

Lidbergs Grafiska AB

 

47 transparent_m

 

 

Sponsor