Hoppa till sidans innehåll

Anmälda skyttar till Marskatten

07 MAR 2016 07:55
Marskatten arrangeras i Skurupshallen (Skurups Sparbank Arena) den 12e mars

Här kommer en preliminär klassindelning.
  • Uppdaterad: 04 MAR 2018 17:50

Domare:
Richard Adcock (skjutledare)
Kenth Persson
Ann Lundberg


Antal anmälda skyttar: 81st

 

Klass 1        
Namn Klubb Bågtyp Klass Tapet
Mats Friberg BK Gripen C 1 3 - spot
Peter Mosén BK Gripen C 1 3 - spot
Christer Paulsson Hässleholms BK C 1 3 - spot
Glenn Linsjö Trelleborg BK C 1 3 - spot
         
Klass 2        
Namn Klubb Bågtyp Klass Tapet
Cleas Colméus BK Gripen R 2 3 - spot
Hans Lindvall BK Gripen C 2 3 - spot
Jesper Fredriksson BK Gripen R 2 3 - spot
Per Friberg BK Gripen C 2 3 - spot
Pär Olsson BK Gripen C 2 3 - spot
Per Olof Wikdahl Karlskrona  BK C 2 3 - spot
Peter Plantin Karlskrona  BK C 2 3 - spot
Roger Andersson Kristianstad BK C 2 3 - spot
Mikael Palm Kristianstad BK C 2 3 - spot
Moa Andersson Kristianstad BK C 2 3 - spot
Viktor Mossfeldt Olsson Vollsjö BK C 2 3 - spot
         
Klass 3        
Namn Klubb Bågtyp Klass Tapet
Erika Jangnäs BK Gripen R 3 40cm 10ringad
Dan Andersson Hässleholms BK C 3 3 - spot
Mickael Ovesson Hässleholms BK C 3 3 - spot
Erwin Herbertsson Satserup IBF R 3 40cm 10ringad
Bo Persson Skurups BK B 3 40cm 10ringad
Johannes Persson Skurups BK C 3 3 - spot
Ingrid Friberg Skurups BK C 3 3 - spot
Rolf Härstedt Stockamöllan IF C 3 3 - spot
Jan-Erik Andersson BK Gripen C 3 3 - spot
         
Klass 4        
Namn Klubb Bågtyp Klass Tapet
Emily Nilsson BK Gripen R 4 40cm 10ringad
Conny Charlsen BK Gripen R 4 40cm 10ringad
Robert Thorell Karlskrona BK B 4 40cm 10ringad
Egon Persson Kristianstad BK L 4 60cm 10 ringad
Johnny Kallenberg Kävlinge GoIF R 4 40cm 10ringad
Anders Björk Kävlinge GoIF B 4 40cm 10ringad
Nicklas Nordborg Satserup IBF R 4 40cm 10ringad
David Persson Skurups BK B 4 40cm 10ringad
Carsten Enevoldsen Frederiksberg Bueskydning (DK) R 4 40cm 10ringad
Fredrik Åkerman Trelleborg BK R 4 3 - spot
         
Klass 5        
Namn Klubb Bågtyp Klass Tapet
Mats Alritzson Kävlinge GoIF B 5 40cm 10 ringad
Gert Friberg Skurups BK C 5 40cm 10 ringad
Linn Ljunggren Skurups BK C 5 3 - spot
Mads Jacobsen Frederiksberg Bueskydning (DK) R 5 40cm 10 ringad
Kristian Jensen Frederiksberg Bueskydning (DK) R 5 40cm 10 ringad
         
Klass 6        
Namn Klubb Bågtyp Klass Tapet
Leif Johannesson Kristianstad BK L 6 60cm 10ringad
Kjell Persson Kristianstad BK L 6 60cm 10ringad
Tomas Harrysson Kristianstad BK L 6 60cm 10ringad
Christian Uhr Kävlinge GoIF L 6 60cm 10ringad
Stefan Johansson Kävlinge GoIF L 6 60cm 10ringad
Jasmine Eliasson Skurups BK 6 40cm 10ringad
Frida Dahlgren Skurups BK B 6 40cm 10ringad
Johan Vettlevik Skurups BK B 6 40cm 10ringad
Karl-Gustav Andersson Skurups BK R 6 40cm 10ringad
Leif Hansson Skurups BK B 6 40cm 10ringad
Linda Adcock Skurups BK L 6 60cm 10ringad
Sofia Bergström Skurups BK B 6 40cm 10ringad
Sonny Jörgensen Skurups BK B 6 40cm 10ringad
Stefan Sjöberg Skurups BK B 6 40cm 10ringad
Sven Hjalmarsson Skurups BK L 6 60cm 10ringad
Susan Rasmussen Frederiksberg Bueskydning (DK) R 6 40cm 10ringad
Agnete Schmidt Frederiksberg Bueskydning (DK) R 6 40cm 10ringad
Susanne Helbo Frederiksberg Bueskydning (DK) R 6 40cm 10ringad
Henrik Greve Frederiksberg Bueskydning (DK) R 6 40cm 10ringad
Carsten Ratleff Frederiksberg Bueskydning (DK) R 6 40cm 10ringad
Dorte Winkler Frederiksberg Bueskydning (DK) B 6 40cm 10ringad
Anette Hansen Frederiksberg Bueskydning (DK) B 6 40cm 10ringad
Palle Fibiger Frederiksberg Bueskydning (DK) B 6 40cm 10ringad
Jens Bader Frederiksberg Bueskydning (DK) B 6 40cm 10ringad
Lasse Klubien  Frederiksberg Bueskydning (DK) B 6 40cm 10ringad
Finn Ziemelis Frederiksberg Bueskydning (DK) B 6 40cm 10ringad
Mia Maja Jacobsen Frederiksberg Bueskydning (DK) R 6 40cm 10ringad
Tobias Zagal Frederiksberg Bueskydning (DK) B 6 40cm 10ringad
         
13 - Klass        
Namn Klubb Bågtyp Klass Tapet
Tess Berthilsson Karlskrona BK B DB13 40cm 10ringad
Jonna Thorell Karlskrona BK R DR13 40cm 10ringad
Agnes Norman Kristianstad BK C DC13 3 - spot
Isak Kallini Satserup IBF R HR13 40cm 10ringad
Joakim Nord Skurups BK B HB13 40cm 10ringad
Isabelle Axelius Stockamöllan IF B DB13 40cm 10ringad
Johan Persson Stockamöllan IF C HC13 3 - spot
Josef Selander Kävlinge GoIF B HB13 40cm 10ringad
         
10 - Klass        
Robin Josefsson Kristianstad BK C HC10 60cm 10ringad
Julia Adcock Skurups BK R DR10 60cm 10ringad
Clara Holmsted Frederiksberg Bueskydning (DK) B DB10 60cm 10ringad
William Greve Frederiksberg Bueskydning (DK) HB10 60cm 10ringad
Lucas Fagerlund Frederiksberg Bueskydning (DK) HB10 60cm 10ringad
Rasmus Snejbjerg Frederiksberg Bueskydning (DK) HB10 60cm 10ringad
Skribent: Richard Adcock

 

 

Postadress:
Skurups BK - Bågskytte
Sonny Jörgensen, Geografigatan 8
27433 Skurup

Besöksadress:
Södra Torggatan 7C
27421 Skurup

Kontakt:
Tel: 0760367913
E-post: This is a mailto link

Se all info

MotorCenter Logo 2015

 

 

Lidbergs Grafiska AB

 

47 transparent_m

 

 

Sponsor